Yeni Nesil İnsan Kaynakları Yazılımları ve İş Verimliliği - Öner Bilişim
Demo Talep Edin

Yeni Nesil İnsan Kaynakları Yazılımları ve İş Verimliliği

Yeni nesil insan kaynakları yazılımları; işletmelerin insan kaynakları süreçlerinde eğitimden, anket uygulamaya, bordro yönetiminden kariyer planlamaya kadar birçok alanda iş süreçlerini akıllı hale getirme imkanı veren çözümlerdir. Yeni nesil insan kaynakları yazılımı seçimi işletmelerin ihtiyaçlarına, beklentilerine ve işletmelerin büyüklüğüne göre yapılmaktadır. Çünkü her işletmenin stratejik hedefleri farklıdır. Bu nedenle işletmelerin insan kaynakları yazılımından beklentileri farklılıklar gösterebilmektedir.

Günümüzde işletmelerin kullandığı birçok insan kaynakları yazılımları vardır. Bu yazılımların tercih edilebilirlikleri noktasında barındırdıkları özellikler, kullanım kolaylığı, erişilebilirlik ve maliyet belirleyici etken olarak öne çıkmaktadır. Yeni nesil insan kaynakları yazılımlarında eğitim, performans, işe alım ve anket modülleri öne çıkmaktadır. Özellikle İK uzmanları kullandıkları yazılımlar üzerinden personel çalışan memnuniyeti, eğitim ihtiyacı ve iş verimliliği gibi birçok konuda anket yapma ihtiyacı duymaktadır. Bu noktada kullanılan yazılımların kullanıcı dostu olması önemli bir özelliktir.

Eğitim modulüne sahip İK yazılımlarında; İK uzmanlarının eğitim organizasyonlarını oluşturduğu ve takip edebildiği modüldür. Bu modül kapsamında yapılan eğitimlere ait katılımcılar belirlenebilir, eğitim maliyeti, kaynağı, eğitmen gibi bilgiler takip edilebilir. Bununla birlikte alınan eğitimler bu modül üzerinden takip edilebilir ve performans sonucu alması gereken eğitimler otomatik olarak bu modüle aktarılabilir. Eğitim organizasyonları kullanıcılar tarafından takip edilebilir, eğitim ve eğitmen değerlendirme işlemleri yapılabilir, eğitim kataloğu oluşturulabilir, çalışanlar İK tarafından tanımlanmış eğitimleri alabilirler.

Doğru iş verimliliğinin planlamasında kullanılması gereken diğer önemli fonksiyonlardan biri de performans özelliğidir. Performans yönetimi yapısı olan bir İK yazılımında yetkinlikleri, hedefleri ve parametreleri tanımladıktan sonra yetkinlik ve hedef değerlendirmeleri gerçekleştirilebilir. Bunu yaparken değerlendirme cetvelindeki skalalara bağlı kalarak performans puanını oluşturur.

İşe alım noktasında ise; açılan pozisyon talebine uygun adayların belirlenebildiği ve uygun adayların işe alım işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Bu modül; adaya ait her türlü bilginin tutulabilmesini, mülakat ve referans görüşme sonuçlarının girilebilmesini sağlar.

Öner Bilişim olarak işletmelerin idari süreçlerini yönetebileceği, şirket çalışanlarının verimliliğini arttıracak ve işletmeye önemli katkılar sağlayacak yeni nesil insan kaynakları çözümleri sunuyoruz. Yeni nesil insan kaynakları çözümlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir veya sağladığımız çözümleri buradan inceleyebilirsiniz.

Haberdar olun.

Öner Bilişim yenilikleri ve iş çözümlerine ilişkin gelişmelerden haberdar olun.